KLINGER w Polsce

Firma KLINGER w Polsce Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie została założona w roku 1992. Jedynym udziałowcem jest KLINGER Holding G.m.b.H. z siedzibą w Gumpoldskirchen w Austrii.

Zajmujemy się doborem, dystrybucją armatury, poziomowskazów i uszczelnień w ciepłownictwie i energetyce oraz we wszystkich gałęziach przemysłu.

Jesteśmy zgranym kilkunastoosobowym zespołem, składającym się wyłącznie z doskonale wykształconych, wysoko wykwalifikowanych pracowników. Przeszło dwie trzecie naszego personelu posiada tytuł inżyniera. Trzon tegoż zespołu stanowi pięciu inżynierów sprzedaży przez pięć dni w tygodniu stojących do dyspozycji naszych obecnych i potencjalnych odbiorców, służąc zarówno poradą techniczną, jak i handlową. W naszej siedzibie w Warszawie zatrudnionych jest czworo specjalistów produktowych zajmujących się obsługą zapytań, realizacją zamówień oraz doradztwem technicznym. Poza tym cztery osoby zajmują się obsługą administracyjną biura oraz pokaźnych rozmiarów magazynu, w którym składujemy wszystkie towary pierwszej potrzeby, mogąc dostarczyć je w każde miejsce Polski w ciągu 24 h od otrzymania zamówienia. W podobnie krótkim czasie, od maja 2011 roku, realizujemy dostawy uszczelek płaskich z materiałów uszczelniających KLINGER, wycinanych przez nas samodzielnie przy pomocy nowoczesnej maszyny tnącej.

Nasza historia rozpoczęła się od pierwszego dużego wyzwania w zakresie armatury, jakim była obsługa przetargów w ramach kredytów Banku Światowego na modernizację ciepłownictwa w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Krakowie i Katowicach. W latach 1991-1997 wygraliśmy kilkadziesiąt przetargów na dostawę kurków kulowych KLINGER Ballostar DN 150-800, jako armatury sekcyjnej na magistrale ciepłownicze. Równolegle z dostawami realizowanymi w ramach kredytów Banku Światowego zaczęliśmy dostarczać kurki kulowe na indywidualne zamówienia przedsiębiorstw ciepłowniczych w całej Polsce. Łącznie w latach 1992-2011 dostarczyliśmy polskim odbiorcom ok. 2000 kurków kulowych KLINGER Ballostar DN 150-800. Jakość tej armatury skutkująca jej wieloletnią i bezawaryjną pracą spowodowała, że użytkownicy po latach uznali jej zakup za szczególnie korzystny, tak technicznie, jak i ekonomicznie.

W krótkim czasie naszą ofertę rozszerzyliśmy o inne typy armatury kulowej i o zawory tłoczkowe oraz o poziomowskazy i o uszczelnienia, w całości opierając się o produkty zakładów Grupy KLINGER. W zakresie produkcji tych zakładów są zarówno poziomowskazy ze szkłami, bezpośredniego odczytu, na parę wodną oraz na wszelkie inne czynniki i na każde ich parametry, jak i bardzo nowoczesne, dostosowane do różnorodnych oczekiwań poziomowskazy magnetyczne. Zakłady Grupy KLINGER dostarczają nam również wszelkie materiały i uszczelnienia statyczne w pełnym ich zakresie, bezazbestowe płyty uszczelniające, uszczelki płaskie i metaloplastyczne i wiele innych.

O ile w poziomowskazach i uszczelnieniach zakres produkcji Grupy KLINGER jest kompletny, to w armaturze ogranicza się on do kilku rodzajów kurków kulowych, zaworów tłoczkowych oraz przepustnic dwumimośrodowych dla przemysłu CONAXE. Aby mieć bardziej kompletną ofertę armaturową uzupełniliśmy ją z czasem o przepustnice, zasuwy i zawory pochodzące od producentów non-KLINGER, ale wyłącznie od dokładnie poznanych i sprawdzonych przez nas, wyznających podobną do naszej filozofię wyższej jakości produktu i współpracujących od wielu lat z naszymi siostrzanymi firmami z Grupy KLINGER. Do produktów tych należą:

  • przepustnice trzymimośrodowe dla ciepłownictwa i energetyki VEXVE
  • przepustnice trzymimośrodowe dla przemysłu TOMOE TRITEC
  • przepustnice dwumimośrodowe dla ciepłownictwa i energetyki HÖGFORS
  • przepustnice symetryczne TTV, EFFEBI
  • zasuwy nożowe CMO, ORBINOX
  • kurki kulowe ze stali kwasoodpornej PEKOS
  • oddzielacze skroplin ARMSTRONG

Mimo szerokiej oferty produktowej mamy świadomość, że występuje zapotrzebowanie na produkty pokrewne do oferowanych przez nas, których nie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Prosimy mimo to o zapytanie – będąc elastycznymi i starając się w maksymalnym stopniu zaspokoić potrzeby Klientów w zakresie armatury przemysłowej, poziomowskazów i uszczelnień w każdym tego typu przypadku staramy się znaleźć i zaoferować produkt najbardziej odpowiedni dla Klienta.

 „Chcieć znaczy móc!” jest naszą dewizą. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Copyright 2011 Klinger w Polsce. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.